Používame cookies

Súbory cookie a ďalšie technológie sledovania používame na zlepšenie vášho zážitku z prehliadania našich webových stránok, na to, aby sme vám zobrazovali prispôsobený obsah a cielené reklamy, na analýzu návštevnosti našich webových stránok a na pochopenie toho, odkiaľ naši návštevníci prichádzajú. Viac info

 

Blog


Nie je to tak dávno, keď makléri nestihli k bytu ani poriadne spracovať fotografie a byt bol predaný za cenu ešte vyššiu ako bola tá ponuková v inzercii. Desiatky telefonátov od záujemcov, pár obhliadok, rýchla licitácia ceny a podpis zmluvy takmer okamžite po zverejnení ponuky. Zrazu, akoby uťalo. Začiatkom minulého leta telefonáty stíchli a trh načas zastal a len veľmi pomaly sa zviechal.


Plánujete stavať dom, ale neviete presne, aké parametre musí spĺňať, aby v čase kolaudácie splnil požiadavky na energetickú efektívnosť? A aká je vlastne požadovaná energetická trieda v súčasnosti? Od 1.1. sa požiadavky na energetickú triedu budovy sprísňujú, poďme sa teda spoločne pozrieť na to, k akým zmenám dochádza.

Rastúce ceny energií a niekedy aj obavy z ich nedostatku vedú najmä majiteľov rodinných domov k úvahám o energetickej sebestačnosti. Dá sa dosiahnuť? Pozrite si infografiku s prehľadom, ktorý ukazuje, čo dokážu ponúknuť dve obľúbené metódy – slnečné kolektory a fotovoltické panely na streche.

Lokalita, rozloha, zariadenie, pravidelné poplatky do fondu opráv, výška splátok... Na tieto faktory by ste sa mali zamerať v prípade, že plánujete kúpiť byt za účelom investície - prenájmu. Na otázky, ktoré treba zvážiť pred kúpou, odpovedal realitný investor a lektor Roman Kružliak.


Pri predaji nehnuteľnosti má stanovenie predajnej ceny často najzásadnejší vplyv na to ako rýchlo a jednoducho sa nehnuteľnosť predá. Na cenu vplýva viacero faktorov okrem aktuálnej situácie na trhu aj parametre samotnej nehnuteľnosti – lokalita, druh, rozloha, parkovanie, balkón a ďalšie benefity. Podľa čoho teda stanovovať predajnú cenu, kde robia majitelia chyby a kto im vie pomôcť?

 


Keby tak bolo možné tú strechu nadvihnúť a dobudovať do nej podkrovie… Koľkí majitelia rodinných domov si takto povzdychnú, keď sa snažia vyriešiť problém so zúfalým nedostatkom miesta na bývanie či s prehnanými cenami nových nehnuteľností ponúkaných na trhu. Ak patríte medzi nich, vedzte, že tento zdanlivo nereálny nápad nie je vôbec absurdný.

Klasická slovenská kocka a k nej urgentná investícia do rekonštrukcie alebo radšej novotou voňajúci bungalov? Stojíte pred životnou dilemou a neviete, ktorá voľba je v skutočnosti lepšia? Pozrime sa na trendy posledných desaťročí a možnosti, ktoré najmä mladej generácii stavebníkov ponúkajú.

Počas minulého roka oficiálne uzrel svetlo sveta úplne nový, dlhoočakávaný zákon o výstavbe. Hoci to znie neuveriteľne, nové paragrafy nahradia terajší stavebný zákon, ktorý vznikol takmer pred 50 rokmi!